STRADUNIA Strona Główna STRADUNIA
Nasza wieś... Wasz Świat !!!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czym dla nas jest Ojczyzna? (a zaczęło się inaczej)
Autor Wiadomość
Gosc
Gość
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 35/35
 100%
Wysłany: Czw 26 Paź, 2006 06:40   

Hi Kochana Sluchaczo

wiesz moze albo innaczej w ktorym kraju jest ta gwarantzja ? ktory kraj da ci pienadze za darmo i nie musisz ciezko na nie pracowac, w ktorym kraju jest zagwartowana opieka zdrowatna? Ja jak mosz pieniadze wszedzie ale ich nie masz to zginiesz marnie jak wszedzie. Wiesz o kochaniu ojczyzny nie myslalem , tego dzis juz nie ma , ale szacunek i troche odpowiedzalnosci za los kraju. Ludzie to kraj i oni sami robia sobie ten swojw gnizdkomilosci.
Jesli masz teraz w tej chwili wolny los do ktorego kraju byscie wywedrowali?

Ja do Kangurow Australi

sluchaczka
Gość
 0%
 100%
 100%
Wysłany: Czw 26 Paź, 2006 08:18   ....ojczyzna

Hallo Szanowny Gosciu:)
Pozdrawiam Cie serdecznie ale........nie dostaje tutaj pieniedzy za darmo przepracowalam 39 lat,mam zapewniona opieke zdrowotna,emeryture i warunki bytowe,o czym nie moge powiedziec o moich kolezankach-rowiesniczkach mieszkajacych w mojej dawnej OJCZYZNIE.Moge Cie zapewnic ze napewno jest mi lepiej.Powiedz mi z czego teraz Polacy maja sie cieszyc?........z Leppera,Giertycha,braci Kaczynskich,korupcji,tasm prawdy,afer,przekretow,beznadziejnosci polskiej rzeczywistosci?
Mozesz odpowiedziec.....czy problem bezrobocia mozna tak brutalnie rozwiazywac jak to czyni obecny rzad, szukajac miejsc pracy dla Polakow w innych krajach zamiast uzdrowic wlasny rynek pracy?
Wiesz jest to temat-rzeka,mozemy tak dyskutowac miesiacami Ty masz swoja racje i ja ja mam.Nie chce juz nigdzie wyjezdzac Zycze Tobie wszystkiego dobrego. :D :D :D :D :D :D :D

Gosc
Gość
 0%
 100%
 100%
Wysłany: Czw 26 Paź, 2006 11:12   

Hi Sluchaczko
Przeprasz cie jesli cie czym dotknolem tego niechcialem PRZEPRASZAM
jest tu lepiej ile jest bezrobocia majac 47jestes i bez pracy to jestes stracony, nawed gdy jestes dobrym fachowcem, nawed inrzynier ma ciezko. Wiem ze w pl. szuka sie fachowcow wogule ludzi do pracy, pytanie za ile to inna rzecz ale napewno pod dlugo kresko wyjdze na to samo co tu. Co do politki tu jez jest bardzo zle, pomysl ze w tym czasie jest procentow biorac tyle sama noanarzis jak w roku 1933.

ja ci sie przyznam ze troche tesknie za moja wioska i znajomymi.

dzeki ci za cierpliwosc i za wspaniala diskusje. Moze jeszcze sie ktos dolaczy
Ostatnio zmieniony przez Gosc Czw 26 Paź, 2006 14:47, w całości zmieniany 2 razy  

sluchaczka
Gość
 0%
 100%
 100%
Wysłany: Czw 26 Paź, 2006 14:42   

Hallo Gosciu:)
Dziekuje Tobie za mila dyskusje niczym mnie nie obraziles.Forum jest od tego zeby wyrazac swoje mysli i poglady.Wiesz powiem Ci prawde ja tez tesknie za moim miasteczkiem rodzina i znajomymi,ale taki wybralam los (ktorego nie zaluje) po 20 latach czlowiek przyzwyczaja sie do kultury,srodowiska.Mam nadzieje ze inni przylacza sie do dyskusji,chetnie wysluchalabym opini innych osob.Zycze ci milego dnia pogody ducha i glowa do gory oraz patrz do przodu nie ogladaj sie za siebie. Mysle ze jeszcze kiedys podyskutujemy na jakis fajny temat,ktory zaproponujesz. :D :D :D :D :D :D :D

Gosc
Gość
 0%
 100%
 100%
Wysłany: Czw 26 Paź, 2006 15:05   

hi
z wielka checia moze ty masz jakis temat
albo inni maja tez cos dopowiedzenia na ten temat . Prosze piszcie

ja rownerz jest tu juz 22 lata i nie zaluje wrecz odwrotnie jestem dumny co osiagnolem.

Kalam
[Usunięty]

0%
 100%
 100%
Wysłany: Sro 01 Lis, 2006 11:42   

Czesc lidziska!!
Widze ze calkiem niezle jazdy macie, jesli chodzi o ojczyzne.
Ja nie mam ojczyzny i nie jestem patryjota, powod nie kocham kraju w ktorym sie urodzilem bo niby za co mam go kochac za to moze ze w rzadzie sa sami idioci, ktorzy oprocz klucenie sie miedzy soba i wytykania bledow innym nic innego nie robia. Pozatym to ze sie urodzilem w jakims kraju nie oznacza ze musze mu byc oddany i wierny dla mnie slowo patryjotyzm i ojczyzna to tylko slowa ktore dla mnie nic nie znacza i to bez wzgledy w jakim kraju bym sie urodzil, dlatego ze jestem panem samego siebie, jestem czlowiekie ktory tak jak wy wszyscy jest zamkniety w systemie ktory stwozyli inni a by nami manipulowac, a ja nie lubie byc manipulowany i byc pionkiem innych.

Gosc
Gość
 0%
 100%
 100%
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 11:04   

Czesc Wszystkim

Zastonowiles sie juz kiedys nad wyborami? Wiesz moze ile ludzi na wybory wogole nie idzie ? Dlaczego nie? Bo tak mysla jak ty , jestem wolny, panen siebie , tak nie moze byc trzeba ludzi przekonac ze to ich obowiazek isc na wybory wtedy ci nie wygraja co ich nie chcesz. Nie biorac udzalu w wyborach odajesz automatycznie glos dla przeciwnika.
Oczywiscie jest wolnosc i demokracja ale to cena rzecz , musimy ja cenic i musimy ja pielegnowac jak kobiete. Moim zdaniem kazdy musi sie dobrze poscielic rzeby sie dobrze wyspac. Albo licza sie tylko pieniadze w dzisiejszych czasach , interesy , kobiety, alkohol?

grigor
medal za tyle postów!

0%
 100%
EXP: 17/35
 48%
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 12:46   

Wybory moze by i mialy sens, gdyby byli odpowiedni kandydaci, ale chociazby na przykladzie naszego parlamentu i rzadu, od 17 lat jak mamy demokracje, nie bylo jeszcze kompetentnych ludzi w rzadzie. Same afery, skandale i przekupstwa. Nawet ci, ktorzy sprawiali wrazenie ludzi, ktorzy w cos wierza, okazywali sie inni. A z kolejnymi wyborami samorzadowymi jest niestety tak samo. Wiec czy glosuje czy nie, wybieram czy tez nie wybieram czegos lepszego lub gorszego.

Gosc
Gość
 0%
 100%
 100%
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 16:41   

Hi
Nie zgadzam sie ztym zdaniem. Wez sobie przyklad na wsi ,nie Straduni innen , jezeli nie bedzie kandytatow na soltysa ,LZS , Strazy Prezes itd.
fuktcji to ci wlasnie oszuci dochodza do wladzy a wy wybieracie i macie prawo na ten maly stolek od tego trzeba zaczac. Jesli ktos zaczyna od duzego stolka, to jest oszust zgadzas sie? Mysle ze Stradunia jest pozytywna wioska jest dobry Soltys ,LZS i Straz ma swego Prezesa i mlodzesz mysli pozytywnie., ale niestetyna wybory isc to obowiasek

grigor
medal za tyle postów!

0%
 100%
EXP: 17/35
 48%
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 19:41   

To od jakiego stołka się zaczyna to chyba ma drugorzędne znaczenie. Ważny jest sam człowiek i jego intencje. A co do urzędu prezesa LZS czy straży. To nie są te same wybory. prezes LZS-U czy Straży pełmi swoje funkcje bezpłatnie, niejednokrotnie na tym tracąc, nie tylko pieniądze, ale i czas. Więc jeśli popieram kogoś kto licząc sie z tym co go czeka, znając to stanowisko i realia mu towarzyszące chce to robić to wiem, że na pieniądzach mu nie zależy, jeśli chodzi o to stanowisko. Ja nie twierdzę, że nie pójście na wybory to coś dobrego, powinno się chodzić, wtedy albo daje się na coś przyzwolenie albo nie, za pośrednictwem kandytata. Ale w tych wyborach, kandytatach, trzeba widzieć sens, inaczej to kolejna zmiana, jak mamy od 16 lat w Polsce, a za takie coś to z góry dziekuję.

Gosc
Gość
 0%
 100%
 100%
Wysłany: Pią 10 Lis, 2006 10:29   

Hi
To mam inne pytanie. Co zrobic zeby w kraju bylo lepiej ?dobze nie odwaze sie zapytac

Achimth
medal za tyle postów!

Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 21/39
 53%
Wysłany: Pią 24 Lis, 2006 00:09   Gosc

Hi wszystkim
widze ze skanczyla sie bardzo ciekawa dyskusja. <nie ma nikt nic do podiedzenia na ten temat ? Ja jestem tego zdania ze kazdy Dorosly odpowieda za swoj los i kraju gdzie zyje. To znaczy musi placic swoj podatek i korzystac z uslug tego kraju. Oczywiscie jestem wolny ale prawo <buszu<<<<<< jest juz nie aktulalne kto mocniejszy kto spretniejszy ten przezyje .

tylko nasze dzeci maja szase miec doze jak my bedzemy im to lorze dobze poscielic mysle ze my musimy podwinac koszule i dac sie do pracy pokazac dzeciom ze musi mbyc lepiej.

sluchaczka
Gość
 0%
 100%
 100%
Wysłany: Pią 24 Lis, 2006 23:54   Ojczyzna

Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale - ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa.

Gosc
Gość
 0%
 100%
 100%
Wysłany: Sob 25 Lis, 2006 12:54   

Hi Sluchaczko

lepiej tego juz nie da sie( listu od poprzednika), podsumowac .SUPER.

Jest to wogole w dziszejszych wazne "Ojczyzna"? Ja mysle ze nie, zyjmy jak ludzie cywilizowani , respektujac drugiego, byc torerancyjnem i czesto zlapac sie zy swuj nos i sie zastanowic. Moze ja wlasnie jestem taki jak on albo ona i dlatego tak jest? Wtedy bedze nam i naszym bliskim lzej i temu co go nie lubimy

berliniok
medal za tyle postów!

Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: Sob 25 Lis, 2006 22:11   

Dla mnie Ojczyzna, to ziemia naszych ojcow jak sama nazwa wskazuje

Odpowiedz do tematu